Match score not available

Analityk biznesowy (freelance)

EXTRA HOLIDAYS - FULLY FLEXIBLE
Contract:
Experience:
Mid-level (2-5 years)

Bachelor's degree in IT, Economics, Mathematics, Physics or related field, Experience in business requirements analysis or system analysis, Knowledge of financial and banking terms.

  • Participate in creating modern IT solutions for financial institutions
  • Manage requirement gathering process and conduct business analysis
  • Collaborate with architects on solution design, prepare data models
PwC Acceleration Centers XLarge https://www.pwc.com/
10001 Employees
See more PwC Acceleration Centers offers

Logo Jobgether

Your missions

Job Description & Summary

Zespół Digital& - Application Development w PwC Polska liczy 130 osób. Odpowiadamy za projekty w obszarze IT dla polskich i międzynarodowych klientów. Realizujemy wiele zadań. Od projektowania, budowania i implementacji poprzez opracowanie specyfikacji funkcjonalnej, analizę danych w systemach źródłowych po definiowanie wymagań biznesowych, wsparcie w testach i tworzenie aplikacji mobilnych. W ramach działu świadczymy usługi doradcze w obszarze IT, głównie dla instytucji z sektora finansowego z Polski i zagranicy.

Poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Analityk biznesowy

Twoja przyszła rola:
  • udział w tworzeniu i projektowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych (udział we wszystkich fazach tworzenia oprogramowania/systemu) dla instytucji z branży finansowej (bankowość, ubezpieczenia, księgowość), banków, firm z branży FMCG, handlowej, przemysłu itp.,

  • aktywny udział w fazie tworzenia aplikacji, tj. zarządzanie procesem zbierania wymagań, prowadzenie spotkań projektowych, prowadzenie analiz biznesowych, rekomendacje podejścia do sposobu ich realizacji  oraz opracowanie algorytmów na podstawie przygotowanych metodologii, uzgodnienie i potwierdzenie algorytmów z klientem, współpraca z zespołem programistów w zakresie doprecyzowania wymagań, rozwiązywanie zagadnień dotyczących algorytmów powstałych w trakcie projektowania, prowadzenie testów merytorycznych oraz wsparcie klienta w UAT,

  • współpraca z architektami przy tworzeniu projektu rozwiązania, przygotowywanie koncepcyjnego modelu danych i realizacji w modelu fizycznym na poziomie bazy danych,

  • uczestnictwo we wdrożeniach systemów, współpraca z użytkownikami w zakresie bieżącego rozwiązywania problemów i wyjaśnienia wpływu zdefiniowanej parametryzacja na wynik

Aplikuj, jeśli:
  • posiadasz wykształcenie wyższe lub kończysz studia - mile widziane kierunki ścisłe (Informatyka, Ekonometria, Matematyka, Fizyka bądź inne pokrewne),

  • masz dobrą orientację z zakresu podstawowych terminów finansowych, księgowych, bankowych

  • rozumiesz na czym polega realizacja zadań we współpracującym zespole w trybie pracy projektowej

  • masz doświadczenie w przynajmniej jednym z obszarów: analiza wymagań biznesowych i tworzenie specyfikacji projektowych lub analiza systemowa,

  • umiesz łączyć wiedzę biznesową i techniczną,

  • wykazujesz się zdolnością analitycznego myślenia,

  • umiesz budować algorytmy matematyczne, statystyczne lub programistyczne,

  • potrafisz myśleć obiektowo i rozumiesz na czym polega koncepcja powiązań bazodanowych (klucze główne i obce)

  • masz praktyczna znajomość baz danych i języka SQL,

  • wykazujesz się otwartością na różnorodność i chęcią podnoszenia własnych kompetencji,

  • masz dobrą znajomość języka angielskiego (minimum B2).

Mile widziane:
  • doświadczenie na podobnym stanowisku w instytucji finansowej, firmie doradczej lub informatycznej,

  • Zrozumienie na czym polega budowa i walidacja modeli statystycznych,

  • umiejętność programowania w języku obiektowym (np. C#, Java),

  • znajomość technik statystycznych, ewentualnie wzbogacona doświadczeniem w korzystaniu z narzędzi statystycznych (np. R, SAS, Python),

  • znajomość zagadnień biznesowych z zakresu: ryzyko kredytowe, sprawozdawczość finansowa, wdrażanie standardów i norm nadzorczych (np. raportowanie według IFRS17, IFRS9, IRB, GAAP, COREP lub FINREP),

  • znajomość narzędzi wspomagających wizualizację danych (Tableau, QlikView, PowerBI),

  • gotowość do podróży służbowych.

Dołączając do nas zyskujesz:
  • ciekawe i ambitne projekty - brak rutyny i powtarzalności działań,

  • elastyczne godziny pracy,

  • możliwość realizowania międzynarodowych projektów,

  • możliwość częściowej pracy zdalnej,

  • doskonałą atmosferę pracy, w tym m. in. wyjazdy integracyjne i zespołowe spotkania okolicznościowe, hackathony,

  • atmosferę pracy możliwie najbardziej zbliżoną do start-upu w ramach dużej korporacji.

Jak wygląda proces rekrutacji?
  • po pozytywnej weryfikacji CV nasz Rekruter skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy kwalifikacyjnej,

  • poznajmy się lepiej podczas rozmowy rekrutacyjnej.

W razie problemów, napisz do nas: pl_ITrecruitment@pwc.com.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w celu przeprowadzenia rekrutacji jest PwC Advisory sp. z o.o. sp.k., lub inna spółka z sieci PwC (lista spółek), do której kierujesz aplikację. Jeśli wyrazisz odrębną zgodę, dane osobowe będą przetwarzane również w innych celach zgodnie z treścią udzielonych zgód. Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz o przysługujących Ci prawach znajdziesz w Polityce Prywatności.

#LI- MC

#LI-remote

Required profile

Experience

Level of experience: Mid-level (2-5 years)

Soft Skills

  • Technical Acumen
  • Collaboration
  • Problem Solving
  • Verbal Communication Skills
  • Analytical Thinking
  • Teamwork
  • Adaptability