Match score not available

Analityk biznesowy z językiem niemieckim (freelance)

EXTRA HOLIDAYS - FULLY FLEXIBLE

Proficiency in German at C1 level or higher, Degree in STEM field or nearing completion, Experience in business requirements analysis or system analysis, Good understanding of financial and banking terms, Practical knowledge of databases and SQL, Fluency in English (minimum B2).

  • Participate in designing IT solutions for financial institutions
  • Manage requirements gathering process & business analysis
  • Collaborate with programmers on refining requirements
  • Prepare data models, algorithms, and assist in system deployments
  • Provide ongoing support to users, conduct problem-solving
PwC Acceleration Centers XLarge https://www.pwc.com/
10001 Employees
See more PwC Acceleration Centers offers

Logo Jobgether

Your missions

Job Description & Summary

Zespół Digital& - Application Development w PwC Polska liczy 130 osób. Odpowiadamy za projekty w obszarze IT dla polskich i międzynarodowych klientów. Realizujemy wiele zadań. Od projektowania, budowania i implementacji poprzez opracowanie specyfikacji funkcjonalnej, analizę danych w systemach źródłowych po definiowanie wymagań biznesowych, wsparcie w testach i tworzenie aplikacji mobilnych. W ramach działu świadczymy usługi doradcze w obszarze IT, głównie dla instytucji z sektora finansowego z Polski i zagranicy.

Poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Analityk biznesowy z językiem niemieckim

Twoja przyszła rola:
  • udział w tworzeniu i projektowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych (udział we wszystkich fazach tworzenia oprogramowania/systemu) dla instytucji z branży finansowej (bankowość, ubezpieczenia, księgowość), banków, firm z branży FMCG, handlowej, przemysłu itp.,

  • aktywny udział w fazie tworzenia aplikacji, tj. zarządzanie procesem zbierania wymagań, prowadzenie spotkań projektowych, prowadzenie analiz biznesowych, rekomendacje podejścia do sposobu ich realizacji  oraz opracowanie algorytmów na podstawie przygotowanych metodologii, uzgodnienie i potwierdzenie algorytmów z klientem, współpraca z zespołem programistów w zakresie doprecyzowania wymagań, rozwiązywanie zagadnień dotyczących algorytmów powstałych w trakcie projektowania, prowadzenie testów merytorycznych oraz wsparcie klienta w UAT,

  • współpraca z architektami przy tworzeniu projektu rozwiązania, przygotowywanie koncepcyjnego modelu danych i realizacji w modelu fizycznym na poziomie bazy danych,

  • uczestnictwo we wdrożeniach systemów, współpraca z użytkownikami w zakresie bieżącego rozwiązywania problemów i wyjaśnienia wpływu zdefiniowanej parametryzacja na wynik

Aplikuj, jeśli:
  • posługujesz się językiem niemieckim na poziomie C1 i wyższym,

  • posiadasz wykształcenie wyższe lub kończysz studia - mile widziane kierunki ścisłe (Informatyka, Ekonometria, Matematyka, Fizyka bądź inne pokrewne),

  • masz dobrą orientację z zakresu podstawowych terminów finansowych, księgowych, bankowych

  • rozumiesz na czym polega realizacja zadań we współpracującym zespole w trybie pracy projektowej

  • masz doświadczenie w przynajmniej jednym z obszarów: analiza wymagań biznesowych i tworzenie specyfikacji projektowych lub analiza systemowa,

  • umiesz łączyć wiedzę biznesową i techniczną,

  • wykazujesz się zdolnością analitycznego myślenia,

  • umiesz budować algorytmy matematyczne, statystyczne lub programistyczne,

  • potrafisz myśleć obiektowo i rozumiesz na czym polega koncepcja powiązań bazodanowych (klucze główne i obce)

  • masz praktyczna znajomość baz danych i języka SQL,

  • wykazujesz się otwartością na różnorodność i chęcią podnoszenia własnych kompetencji,

  • masz dobrą znajomość języka angielskiego (minimum B2).

Mile widziane:
  • doświadczenie na podobnym stanowisku w instytucji finansowej, firmie doradczej lub informatycznej,

  • Zrozumienie na czym polega budowa i walidacja modeli statystycznych,

  • umiejętność programowania w języku obiektowym (np. C#, Java),

  • znajomość technik statystycznych, ewentualnie wzbogacona doświadczeniem w korzystaniu z narzędzi statystycznych (np. R, SAS, Python),

  • znajomość zagadnień biznesowych z zakresu: ryzyko kredytowe, sprawozdawczość finansowa, wdrażanie standardów i norm nadzorczych (np. raportowanie według IFRS17, IFRS9, IRB, GAAP, COREP lub FINREP),

  • znajomość narzędzi wspomagających wizualizację danych (Tableau, QlikView, PowerBI),

  • gotowość do podróży służbowych.

Dołączając do nas zyskujesz:
  • ciekawe i ambitne projekty - brak rutyny i powtarzalności działań,

  • elastyczne godziny pracy,

  • możliwość realizowania międzynarodowych projektów,

  • możliwość częściowej pracy zdalnej,

  • doskonałą atmosferę pracy, w tym m. in. wyjazdy integracyjne i zespołowe spotkania okolicznościowe, hackathony,

  • atmosferę pracy możliwie najbardziej zbliżoną do start-upu w ramach dużej korporacji.

Jak wygląda proces rekrutacji?
  • po pozytywnej weryfikacji CV nasz Rekruter skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy kwalifikacyjnej,

  • poznajmy się lepiej podczas rozmowy rekrutacyjnej.

W razie problemów, napisz do nas: pl_ITrecruitment@pwc.com.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w celu przeprowadzenia rekrutacji jest PwC Advisory sp. z o.o. sp.k., lub inna spółka z sieci PwC (lista spółek), do której kierujesz aplikację. Jeśli wyrazisz odrębną zgodę, dane osobowe będą przetwarzane również w innych celach zgodnie z treścią udzielonych zgód. Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz o przysługujących Ci prawach znajdziesz w Polityce Prywatności.

#LI- MC

#LI-remote

Required profile

Experience

Soft Skills

  • Resilience
  • Self-Motivation
  • social-skills
  • lateral-thinking
  • Organizational Skills
  • Enthusiasm
  • Problem Solving
  • ability-to-meet-deadlines
  • Adaptability